(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

24. 11. 2016

Ve čtvrtek 24. listopadu bylo zvoleno vedení Zelených v Kraji Vysočina. Novou krajskou předsedkyní Strany zelených na Vysočině se stala Hana Veronika Konvalinková, dosavadní místopředsedkyně a zastupitelka z Počátek na Pelhřimovsku.

Čtvrteční zasedání krajské konference Strany zelených si kromě své předsedkyně zvolilo i kompletní krajskou radu a revizní komisi. Místopředsedou byl zvolen Jiří Svoboda, který vede Zelené v Havlíčkově Brodě. V radě krajské organizace zůstávají známá jména jako Tomáš Hermann, radní Havlíčkova Brodu a Patrik Priesol z jihlavské základní organizace. Do krajské rady se vrací i Jiří Pykal, zastupitel města Telče a dosavadní předseda krajské revizní komise.

Nově zvolená předsedkyně chce podporovat nosná témata, související s vodním hospodářstvím, ochranou krajiny, zákazem těžby uranu či s uložištěm jaderného odpadu. „Ačkoli jsme v podzimních krajských volbách zůstali těsně před branami zvolení do krajského zastupitelstva, chceme pokračovat a nadále nést programová témata, která jsme ve volbách prosazovali. Některá z nich jsou přitom výlučně „zelená“, přičemž v současném krajském zastupitelstvu mají malé nebo žádné zastoupení. Je to například odpor proti obnovení těžby uranu na Vysočině nebo výstavbě hlubinného úložiště jaderného odpadu, či stavbě nové přehrady v Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice,“ říká nová předsedkyně Zelených na Vysočině Hana Veronika Konvalinková.

„Zajímají nás samozřejmě i další oblasti správy kraje, jakými jsou doprava, školství, zdravotnictví či sociální služby. Budeme se snažit jednat s odborníky v daných oblastech a krajským radním navrhovat taková řešení, která povedou ke zlepšení života na naší Vysočině,“ dodává čerstvě zvolený místopředseda Jiří Svoboda.

Jednání krajské konference probíhalo s více než měsíčním odstupem od krajských a senátních voleb, ve kterých Zelení kandidovali společně s TOP 09 pod názvem „Žijeme Vysočinou.“ Přestože toto uskupení získalo téměř pět procent, do krajského zastupitelstva se nedostalo. Hlavním tématem konference se tak stalo vyhodnocení krajské i senátní kampaně a volba nového vedení krajské organizace.

Facebook