(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Mgr. Jakub Vaníček

Zájem o „velkou politiku“ ho provází řadu let, věrný heslu „to že se někdo nezajímá o politiku, ještě neznamená, že se politika nezajímá o něj“. Do lokální politiky v místě bydliště vstoupil tehdy, když si uvědomil, že některé věci prostě nebudou realizovány, pokud se nezmění veřejné mínění; během svého mandátu se podílel na vzniku obecní kompostárny a stavby kanalizace, soustavně se pokoušel přesvědčovat spoluobčany, že není úplně jedno, jaký zaujímáme postoj vůči životnímu prostředí. Zelená politika je pro něj především politika ekologická, sociální a kulturní. Klíčová témata vidí všude tam, kde se lidé snaží smysluplně oživovat hodnoty budované minulými generacemi a zároveň je inovovat pro 21. století: recyklace použitých věcí, hromadná veřejná doprava, podpora živnostníků a malých zemědělců, decentralizace energetických zdrojů. Jeho vizí je dosažení takové politiky, která už nebude usilovat o neustálý ekonomický růst a technologický pokrok za každou cenu. Chce žít ve společnosti, která dokáže citlivěji reagovat na změny životního prostředí a která se pokusí o dlouhodobě udržitelný život na Zemi.

Mgr. Silvie Čermáková – Radní města Jihlavy

Abychom jsme mohli některé plány uskutečnit ve vedení kraje, zvolili jsme si do čela regionální političku, která je připravena přenést náměty odborné veřejnosti stejně jako občanů na politickou úroveň a urychlit jejich zavádění do praxe. Silvie Čermáková je členkou Rady města Jihlavy a velkou měrou se podílí na kulturním životě krajského města. Dobře ví, jak důležitou roli v našich životech hrají symboly a jak pevně je vše ukotveno v naší společné kultuře. Má hluboký vztah k umění a kreativitě, k praktické lidské tvořivosti a zejména pak k přírodě. Jako jedinou cestu vidí nutnou změnu uvažování: i zarytého skeptika je třeba přesvědčit o tom, že jedině kombinací těchto prvků si můžeme vystavět budoucnost, v níž se nám bude dobře žít.

 

Mgr. Lenka Malinová

Překladatelka na volné noze, soudní překladatelka, aktivistka. Díky dlouholeté pracovní zkušenosti ve Španělsku dokáže srovnávat společenské poměry v zemích, které toho spolu mají tolik společného. Lenka se zabývá ekofeministickým proudem v současném emancipačním hnutí, důraz klade na lokální aspekty lidských životů, počínaje ochranou zeleně, veřejného prostoru a horizontálně aplikované rovnosti v přístupu k veřejným statkům. Dosud bez přímé politické zkušenosti.

 

 

 

4. Bc. Patrik Priesol, DiS.
5. Mgr. Hana Houzarová
6. Kristýna Dobrianská
7. RNDr. Iva Suchá
8. Mgr. Martin Kovačka
9. Mgr. Lucie Žáčková
10. Bc. Áron Tkadleček
11. Mgr. Kamila Hronová
12. Nela Keroušová
13. Ing. Jaromír Suchý
14. Ing. Marie Hronová
15. Ing. Robert David
16. Bc. Lada Smejkalová
17. Mgr. Pavlína Psohlavcová Palečková
18. Mgr. Jiří Kotouček
19. Mgr. Lukáš Prokop, Ph.D.
20. Mgr. Martina Pokorná

 

Facebook