(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

15. 9. 2016

Podle výsledků exkluzivního výzkumu volebního potenciálu prováděného Českou televizí je volebnímu uskupení Žijeme Vysočinou – TOP 09 a Strana zelených předpovídán skvělý aktuální volební potenciál. S třinácti procenty bychom se umístili na pátém místě kandidujících stran a hnutí.

U příležitosti předvolebních debat k volbám do krajských zastupitelstev si Česká televize nechala u renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění (Median, STEM/MARK) zpracovat tzv. výzkum aktuálního volebního potenciálu, který přinesl mimořádně příznivá čísla pro koalici Žijeme Vysočinou – TOP 09 a Strana zelených.

Pojďme volební potenciál přetavit ve skutečnost

Volební potenciál je ukazatel naznačující procentuální množství hlasů, které by daná strana mohla v Kraji Vysočina obdržet, jestliže se k ní přikloní ti voliči, kteří nevylučují účast u voleb a vážně zvažují volbu dané strany. Měření volebního potenciálu na území Kraje Vysočina bylo prováděno v období od 8. 8. 2016 do 3. 9. 2016 na reprezentativním vzorku 1 221 respondentů. Na Vysočině by tak dle aktuálního volebního potenciálu vyhrála ČSSD, za níž by se umístily ANO 2011, KSČM, KDU-ČSL a právě volební koalice Žijeme Vysočinou.

Zástupci osmi nejsilnějších kandidujících subjektů jsou pozváni do předvolebního studia České televize, kde budou debatovat o lokálních a regionálních problémech. Na předvolební debatu se tak chystá i uskupení Žijeme Vysočinou. Velká předvolební debata z Kraje Vysočina je na programu již 19. 9. 2016 od 20:00 hodin. Debatu odvysílá zpravodajský kanál ČT24.

Tématem debaty jistě bude otázka zastavení vylidňování menších obcí, ale i problematika jaderného uložiště, integrované dopravy, školství, zemědělství atd.

Facebook