(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

28. 6. 2016

Na Vysočině, respektive v senátním volebním obvodu č. 52, se o post senátora do Senátu ČR uchází devět kandidátů. Jedním z nich je i Milan Kolář, který se stal společným kandidátem Strany zelených a TOP 09.

S trochou nadsázky bychom mohli říci, že právě náměstek jihlavského primátora Milan Kolář byl základním spojovacím článkem pro vznik koaličního uskupení Žijeme Vysočinou – TOP 09 a Strana zelených. Po dohodě obou politických stran se totiž stal společným kandidátem na senátora.

Jaké jsou cíle Milana Koláře? „Chci, aby se na řízení naší země podíleli slušní a poctiví lidé. Když přenecháme veřejný prostor prospěchářům, demagogům, extremistům a povšechně hloupým a zlým lidem, bude se tu žít smutně. Proto považuji za nutné, aby byl slyšet hlas pozitivních, aktivních a přemýšlejících lidí,“ říká Kolář.

Aktivní evropská politika

Programová témata Milana Koláře vycházejí ze snahy o proevropské směřování politiky. Kromě toho cílí i na uchování kultury a tradic, na podporu neziskových organizací a sociální péče, na udržení kvalitního života na venkově nebo na aktivní roli naší politiky v rámci Evropské unie či Severoatlantické aliance.

Milan_Kolář2

Milan Kolář je jihlavským rodákem. Je ženatý a má tři děti. Vystudoval VŠE v Praze, přičemž v současnosti vyučuje počítačovou grafiku na Soukromé vyšší odborné škole sociální v Jihlavě. V roce 2002 a 2010 byl zvolen do jihlavského zastupitelstva, v němž se roku 2014 stal náměstkem primátora pro oblasti školství, kultury, tělovýchovy, zdravotnictví a sociálních věcí.

Podpora umění a udržování regionálních tradic

Milan Kolář již 34 let připravuje festival Prázdniny v Telči. Kromě toho se zasloužil o obnovu dalších vysočinských tradic, třeba Havířského průvodu nebo Příjezdu svatého Martina na bílém koni v Jihlavě. „V životě obyvatel našeho regionu jsou to malé střípky a zpestření všedního dne, ale zároveň jsou to tradice, které upevňují naše kořeny, rozvíjí náš vztah k místu, činí náš kraj atraktivnější nejen pro turisty, ale především pro lidi, kteří tu žijí. Něco se tu děje, lidé se scházejí, mluví spolu, smějí se a třeba i tančí. A o to jde. Neodcházejí jinam, žijí tady, protože se jim tu žije o kousek lépe,“ doplňuje Kolář.

Milan Kolář se bude ucházet o vaši podporu v senátním obvodu č. 52, do něhož patří okres Jihlava nebo část okresu Jindřichův Hradec, tedy Dačicko a Slavonicko. Senátorské křeslo bude v tomto obvodu obhajovat bývalý hejtman Kraje Vysočina a současný senátor Miloš Vystrčil z ODS. Dalšími kandidáty jsou například: jihlavský primátor Rudolf Chloupek, historik Michal Stehlík, ortoped Zdeněk Faltus nebo právnička Helena Vrzalová. Senátní volby se uskuteční v termínu 7. a 8. října.

Facebook