(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

21. 3. 2016

Duo Libor Honzárek a Hana Veronika Konvalinková povede do krajských voleb koalici TOP 09 a Strany zelených. Společně strany nominovaly také kandidáta, který se v jihlavském okrsku bude ucházet o místo v Senátu. Do boje v barvách koalice vyrazí Milan Kolář, úspěšný pořadatel festivalu Prázdniny v Telči a náměstek jihlavského primátora.

Lídrem na společné kandidátce za  Stranu zelených  bude  Hana Veronika Konvalinková, která je místopředsedkyní Krajské organizace Strany zelených na Vysočině. „Vzdělání je pro náš kraj strašně důležité a proto chci, aby kraj podporoval rozvoj středních a vysokých škol,“ říká původním povoláním pedagožka Hana Veronika Konvalinková. Zeleným je také trnem v oku plánovaná výstavba úložiště jaderného odpadu na Vysočině a obnovení těžby uranu u Brzkova. S TOP 09 se shodujeme na řešení důležitých věcí, jako je energetika, způsob nakládání s komunálními odpady, podpora třídění nebo recyklace.“ Koalice TOP 09 a Strany zelených věří, že bude svým volebním výsledkem atakovat hranici 15%. „Symbolizujeme ochotu a schopnost spolupráce a věříme si, že se nám podaří voliče oslovit,“ uvedla na závěr Hana Veronika Konvalinková.

„Chtěl bych především zlepšit komunikaci kraje s obcemi. Myslím, že si obyvatelé našeho kraje zaslouží kvalitní silnice,“ řekl lídr TOP 09  Libor Honzárek, který je i místostarostou v Havlíčkově Brodě.„Například nedávno podepsané memorandum 4 měst, 12 obcí a několika zaměstnavatelů z Třebíče a okolí poukázalo na nevyhovující stav silnic, který neumožňuje bezproblémovou dostupnost obcí a měst, nebo propojení se strategickou dálnicí D1, či s rakouskou hranicí. Podobných lokalit je na Vysočině mnoho.“

Libor Honzárek se již přes deset let na havlíčkobrodské radnici věnuje územnímu plánování a rozvoji města. Jsou za ním vidět hmatatelné úspěchy jako například revitalizace havlíčkobrodského náměstí oceňovaná laickou veřejností i odborníky. Díky svému renomé se stal předsedou celostátní organizace Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Spolupráce TOP 09 a Strany zelených překračuje rámec kandidátky pro krajské volby. Jejich podporu v senátním obvodu č. 52 Jihlava získal náměstek jihlavského primátora, dlouholetý organizátor festivalu Prázdniny v Telči a výrazná postava jihlavské kulturní scény Milan Kolář.  „Milana Koláře si prostě vážím za všechno, co bez velkých fanfár a hlasitých gest dokázal – a lidi ho mají za to rádi. Že je skutečnou osobností dokazuje i skleněná medaile, jedno z nejvyšších ocenění Kraje Vysočina, jejímž nositelem je od roku 2008. Věřím, že je svou pracovitostí a zkušenostmi předurčen být důstojným senátorem.“ Uvedl předseda zelených na vysočině Tomáš Hermann.

Facebook