(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

22. 8. 2016

Přesně 269 kandidátek v celé republice se bude ucházet o hlasy voličů v podzimních krajských volbách, které se uskuteční 7. a 8. října. Jedním z těchto subjektů je i uskupení Žijeme Vysočinou neboli koalice Strany zelených a TOP 09.

Na Vysočině se do krajských voleb přihlásilo jednadvacet volebních stran či hnutí. Koalici Žijeme Vysočinou je přiděleno pořadové číslo 73. V některých částech našeho kraje navíc budete moci volit kandidáta do senátu, přičemž Strana zelených podporuje Milana Koláře, známého jihlavského politika, pedagoga či pořadatele kulturních akcí. V Jihlavě se v referendu budete navíc moci vyjádřit k otázce budoucnosti spalovny a nakládání s odpady.

Hlasovací lístky pro volby do krajských zastupitelstev mají šedou barvu

Lídrem koalice Žijeme Vysočinou – Strana zelených a TOP 09 se stal havlíčkobrodský místostarosta Libor Honzárek. Hned na druhé pozici nalezneme místopředsedkyni Strany zelených na Vysočině Hanu Veroniku Konvalinkovou z Počátek u Pelhřimova. Emeritní rektor a krajský zastupitel Ladislav Jirků kandidující za TOP 09 je trojkou naší společné kandidátky. Na čtvrtém místě pak najdeme manažera ekofarmy a zastupitele Telče Jiřího Pykala.

Na dalších místech společné kandidátky se nachází hned několik členů Strany zelených, přičemž jsme nominovali i další významné osobnosti našeho kraje. Stranu zelených tak reprezentují například člen Krajské rady Zelených Patrik Priesol, dlouholetý havlíčkobrodský zastupitel a radní Tomáš Hermann nebo majitel biofarmy Sasov Josef Sklenář. Za Stranu zelených byli navrhnuti i Milan Zeibert, Karolína Koubová, Matěj Kolář, Hana Houzarová, Michal Jakeš, Jan Drápela, Matěj Man a další. Hlasovací lístek pro volby do krajského zastupitelstva si můžete prohlédnout na obrázku níže.

kandidátní listina Žijeme Vysočinou

Jak hlasovat v krajských volbách?

Do úřední obálky šedé barvy vložíte jeden hlasovací lístek politické strany, koalice či hnutí. Na tomto lístku můžete zakroužkovat až čtveřici vašich oblíbenců, kterým přibydou preferenční hlasy. Zakroužkujete-li více kandidátů, nebude se k preferenčním hlasům přihlížet. Naopak neplatnými jsou takové hlasovací lístky, které budou přetržené nebo jež nebudou ve správné obálce.

Facebook