(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

23. 11. 2018

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 bylo v Jihlavě na krajské konferenci Strany zelených zvoleno nové vedení krajské organizace Strany zelených na Vysočině. Delegáti z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Třebíče, Telče a dalších obcí, kde Zelení působí, zvolili novou pětičlennou radu kraje, která povede v následujících dvou letech zdejší krajskou organizaci.

Za odstupující radu krajské organizace zhodnotila činnost Hana Veronika Konvalinková, jež vedla Zelené také v posledních krajských volbách. Novým předsedou Zelených v kraji se stal Patrik Priesol  z Jihlavy, který se dlouhodobě věnuje komunitním a sousedským aktivitám v krajském městě a je předsedou Základní organizace Strany zelených v Jihlavě. Místopředsedou byl zvolen Jakub Vaníček, publicista, redaktor a někdejší místostarosta obce Modlíkov, kde prosadil plán výstavby čistírny odpadních vod a výstavbu nové kompostárny. Zbylými členy ve vedení krajské organizace budou Tomáš Hermann a Jiří Svoboda z Havlíčkova Brodu, jako poslední byla zvolena třebíčská členka Strany zelených Hana Houzarová.

Konference se zúčastnil také člen předsednictva Strany zelených Vít Masare. Ten přednesl aktuální informace o projednávaných tématech v předsednictvu, kde působí od ledna letošního roku. Delegáty rovněž seznámil se stavem příprav na volby do Evropského parlamentu, jež nás čekají na jaře příštího roku.

Za své priority pro nejbližší období si vedení krajské organizace Zelených vybralo pomoc a podporu jednotlivým základním organizacím, které uspěly v komunálních volbách. Dále hodlá připravit krajskou organizaci na volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina v roce 2020 a nadále navyšovat koaliční potenciál Strany zelených v našem kraji.

 

Složení Rady Krajské organizace SZ v Kraji Vysočina (2018–2020):

 

Bc. Patrik Priesol, DiS. – předseda

Mgr. Jakub Vaníček – místopředseda

Ing. Tomáš Hermann – člen RKO

Bc. Jiří Svoboda – člen RKO

Mgr. Hana Houzarová – členka RKO

Facebook