(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52342772-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Houzarova
Mgr. Hana Houzarová (54 let) je vdaná, má 2 děti a je botanička Muzea Vysočiny Třebíč a zvolená zastupitelká (za sdrůžení Břehy), dále kurátorka botanických sbírek, 54 let.

Vzdělání
2003 – 2008. Filosofická fakulta MU, historické vědy, obor muzeologie

Zaměstnání
1980 – do dnes, Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace., Zámek 1, Třebíč. jako botanik –
                              kurátorka botanických sbírek

Společenská angažovanost
Strana zelených – od r 2006
od r. 1968 Junák, svaz Českých skautů a skautek, od 1989 – 2000 vůdkyně oddílu (skautská přezdívka Béďa)
od r. 1967 Sokol Třebíč
1980 – 2012 Český svaz ochránců přírody, zakládající člen ZO ČSOP 62/80  Třebíč č. 1
od r. 1995 Bratrstvo Keltů, občanské sdružení

Zájmy
vyplývající z profese i členství v různých organizací.
Přírodní vědy všeobecně, převážně botanika, astronomie, montanistika, historie.
Ochrana přírody a životní prostředí všeobecně se zřetelem na ZCHÚ Vysočiny
Práce s mládeží, ekologická výchova a propagace ochrany přírody
Rekreační turistika
Četba, sledování filmů (nejen sci-fi), poslech hudby, kultura všeobecně

Názory
ad postoj k jaderné energetice

Zelení neplánují vypínat stávající elektrárny dříve, než skončí jejich plánovaná životnost. To, že „jaderka“ je největším zaměstnavatelem na Třebíčsku je argumentem pro její zachování a prodloužení životnosti. Rozšíření stávající elektrárny brání nedostatek vody v řece Jihlavě. Měl by se klást důraz na rekonstrukci stávajícího provozu a prodloužení plánované životnosti elektrárny.
ad sluneční a větrné energie a další alternativní zdroje energie

Alternativní zdroje energie jsou cestou, kterou je třeba jít. Ne však cestou nepřiměřených dotací a záboru orné půdy. Typickým příkladem je fotovoltaika – příslušný zákon prosadila ČSSD ještě předtím, než SZ vstoupila do sněmovny. A byli to zelení, kdo kritizovali, že zákon neumožňuje reagovat na prudce se snižující náklady na výrobu fotovoltaických panelů. Nejekologičtější energie je energie ušetřená a je mnoho možností, kde a jak ušetřit. Např. program Zelená úsporám umožňuje domácnostem snižovat náklady na energie a navíc vytváří nová pracovní místa v oblastech, jako je zateplování, architektura, moderní technologie a stavebnictví.
ad koalice / opozice
Parlament by měl spolupracovat jako celek na prosperitě státu s dlouhodobější perspektivou, a ne aby si poslanci hráli jen na svém stranickém písečku a žili jen od voleb k volbám. Chtěla bych spolupracovat se všemi, kterým jde o naši budoucnost.

V politice věnuje se
– ekologii a ochranu přírody v regionu
– enviromentální výchova

Facebook